SUSTAINABLE EARTH

EKOLOGISMUS, LOGIKA OSOBNÍ ZKUŠENOSTI

20. srpna 2011 v 18:42 | veronika jelínkováPro mnoho lidí jsou ekologové blázni, kteří nadřazují brouky a stromy nad spokojený život lidí samotných. Je to stále velmi rozšířené vidění. Proč to tak je? Lidé s tímto názorem se ve svém běžném životě nesetkají s problémy, na které ekologové upozorňují. Vodu získávají tím, že otočí kohoutek, stažené, oškubané a nakrájené maso nakupují v supermarketu, kde je k dispozici také nekonečný zdánlivý výběr z produktů nazývaných jogurt, sýr, zelenina či uzenina. Nemají důvod nevěřit, že tyto názvy jsou lží. Neznají věci, po kterých si produkty uchovaly svoje jméno. Nevědí, co je to jogurt nebo mrkev. Nikdy je neochutnali. Do světa pseudomrkví a pseudojogurtů se už narodili. Nerozeznají dřevo od laminátu, vlnu od akrylu, vosk od parafínu nebo vodu ohřátou v mikrovlnce. Už jejich babičky a dědečkové měli jen malou šanci rozeznat zdravou vodu od vody nebezpečné. 20. století bylo století smrtelných jedů, nebylo před nimi úniku. Staly se samozřejmostí a nebylo je téměř od čeho rozeznávat. Máme za sebou stále příliš málo času, aby se zrůdné následky a zjevné souvislosti našeho chování jevily jako věrohodné i těm, kteří dosud věří. Věřit tomu, do čeho se člověk narodí, je přirozené. Je to velmi silná motivace. Všechny církve a vlády tohoto světa vždy dobře věděly, jak ji využít.----->

VEŘEJNÁ DEMONSTRACE PROTI DRANCOVÁNÍ ČESKÝCH STÁTNÍCH LESŮ SE KONÁ 10. KVĚTNA OD 11:00 hod.

6. května 2010 v 13:14 | veronika jelínková
SarahMcD

Hnutí DUHA a Sdružení živnostníků v lesním hospodaření pořádají shromáždění proti kontroverzním tendrům státních Lesů ČR.
  • Kdy? Pondělí 10. května od 11:00 hodin
  • Kde? Před budovou ministerstva zemědělství, Těšnov 17, Praha 
  • Proč? Nedopustíme, aby dřevařské firmy kvůli rychlému zisku poškozovaly zdraví lesů.související odkazy a další informace:text by hnutí duha (shortened), foto by sarahmcd, flickr, under the creative commons (not for comercial use)
 
 

Reklama